Ülkeler ve Programlar

 

Programlar
Akademik İngilizce

Akademik kariyerine güven duygusuyla başlamak isteyen öğrencilerin tercihi olan Yurtdışı Akademik İngilizce programlarında öğrenciler varolan İngilizce becerilerini geliştirerek bir üniversite yada yüksek öğrenim kurumuna başvurabilir. Üniversite eğitiminden doktora çalışmalarına kadar kendilerine gerekli olan İngilizceyi öğrenmiş olurlar. Yurtdışında akademik dil eğitimi almak isteyen öğrencilerden belirli seviye İngilizce düzeyi istenmektedir. Program seçilen okula göre değişiklik göstermektedir. Her Pazartesi başlayan programlar olduğu gibi yıl içerisinde belirli tarihlerde de başlayabilir. 

 

İş İngilizcesi

Genel İngilizce eğitimini almış belirli seviyeye sahip öğrencilerin katılabileceği yurdışında iş İngilizcesi programları Türk öğrenciler tarafından yoğun talep görmektedir. Yeni mezun olmuş olan öğrenciler eğitimlerinin ardından yurtdışında mezun oldukları alanlara uygun olarak iş İngilizcesi eğitimi alabilirler. Öğrenciler ülkelerine geri döndüklerinde mesleki İngilizceye hakim bir şekilde kariyerlerinde sağlam adım atarak geleceklerinde farklı bir pencere açabilirler. Bu kapsamda öğrenciler İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi gibi mesleki İngilizce eğitimleri alabilirler.
 

 

Sınavlara Hazırlık

Belirli bir düzeyde yabancı dili olan öğrenciler varolan dil seviyelerini belgelemek için çeşitli sınavlara girerler. Bu sınavlar ile kişiler ilgilendikleri ülkede üniversite, master, iş başvuruları yapabilir. Her bir sınavın tekniği farklı olduğundan ve Türkiye’de öğrenciler gramerden ziyade speakingde eksiklik hissettiğinden bunu yurtdışında eğitim alarak tamamlayıp sınavlarda yüksek skorlar elde edebilirler. Bu kapsamda öğrenciler alacakları eğitimde sınav teknikleri, soru yapıları, süreyi doğru kullanmayı öğrenirler. Düzenli olarak deneme sınavlarına gören öğrenciler öğrenmiş oldukları teknikleri kullanarak yüksek skorlar elde edebilirler.

 

TEFL –TESOL- CELTA-DELTA Kursları

TEFL (Teaching English as a Foreign Language) Bu sertifika anadili İngilizce olmayan öğrencilere İngilizce öğretmek isteyenlerin alması gereken bir sertifikadır. Bu sertifikayı alan kişiler öğretmenlik ile ilgili eğitimler alarak öğretmenlik yapma şansı bulurlar. Bu sertifikayı alan kişiler dünya çapında öğretmenlik yapma şansı yakalarlar. Temelde TESOL, CELTA ve DELTA ile aynı sınıftaki sertifikalardır. Sadece isimleri ve onaylayan üniversiteleri değişiklik göstermektedir fakat bu sertifikaların tamamı uluslararası geçerliliğe sahiptir. Dünyanın her yerinde bu sertifikayı alan kişiler öğretmenlik yapabilme yeterliliğine sahiptir. Bu sertifikayı almak isteyen kişilerin lisans mezunu olması ve iyi düzeyde İngilizce biliyor olması gerekmektedir. 
TESOL (Teaching English to Speakers of Second or Other Languages) 
CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults)
DELTA ( Diploma in English Language Teaching to Adults) Celta’nın bir üst seviyesi olan Delta Sertifikasında kişinin 6 ay eğitim görmesi gerekir. Daha öncel Celta almış birinin başvurabileceği gibi direkt olarak da başvuru yapabilir. Delta sertifikası alacak olan kişinin Kurs içi çalışma, Örnek olay inceleme ve Yazılı sınavlarda başarılı olması gerekmektedir. Eğitim sonunda alınan sertifika yine Cambridge üniversitesinden onaylı ve dünyada tanınır sertifikadır. 

 

IELTS –TOEFL Hazırlık Kursları

Genel İngilizce eğitimi almış olan öğrenciler iş başvurularında, üniversite başvurularında, veya yurtdışında bir programa katılmak istediklerinde Toelf yada Ielts skoruna ihtiyaç duyarlar. Bu sınavlar ana dili İngilizce olmayan fakat İngilizce bilgisini belgelemesi gereken kişilerin alması gereken bir sınavdır. IELTS İngiliz sınav sistemidir ve dünyadaki birçok okul tanımaktadır. Toefl ise Amerika sınav sistemidir. Bilgisayar ile veya kâğıt ile test usulü yağılan sınav yine okul ve iş başvurularında talep edilen sınavlardır. Ielts ve Toefl hazırlık kursunu yurtdışında almak isteyen öğrenciler sınav teknikleri ve deneme sınavları ile becerilerini geliştirir sınav merkezi okullarımızda sınavlarını vererek iki yıl geçerli sertifikalarını alabilirler.
 

https://www.lmkconsulting.org/ogrenci-yerlestirmeleri/ilk-ogretim-ve-lise-yerlestirmeleri
HEMEN KAYIT OLUN

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ İÇİN BURS FIRSATLARI

Size daha rahat ulaşabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.