Üniversite Sonrası Programlar

Pathway/Foundation Hazırlık Programı

 Dil okullarında veya kolejlerde yeterli derecede İngilizce eğitimi ve ardından “Üniversite Öncesi Hazırlık Programları aldıktan sonra birçok üniversiteye sınavsız giriş yapabilmeyi sağlayan programdır.”

Pathway/Hazırlık programlarının temel amacı eğitim alınan ülkede üniversitelerde okuyabilecek düzeyde İngilizce öğretmektir. Program, kompozisyon yazmayı, ekip çalışmalarına uyum sağlamayı ve çalışmalarda başarılı olmayı, derslerde not tutma tekniklerini, zaman yönetimi ve sunum yapma teknikleri gibi üniversite hayatında öğrenciler için gerekli olan eğitimleri almayı sağlamaktadır. Bu programı alan öğrenciler lisans programlarına gidebilecekleri gibi yüksek lisans programlarına da başvurabilir. Programda şartlı Kabul alan öğrenci bir dönem ya da 1 yıllık eğitim sonrasında başvurduğu üniversitede eğitimine devam edebilir.

 

Yurtdışı Üniversite Transfer

Türkiye’de bir üniversiteye yerleşmiş ve çeşitli nedenlerden dolayı Türkiye’de devam etmek istemeyen ve eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyen öğrenciler LMK Consulting danışmanları tarafından yurtdışındaki en uygun üniversiteye transfer olabilirler. Öğrenciler yurtdışında okumak istedikleri üniversitelerden ders-kredi saydırarak eğitim hayatlarına yurtdışında devam edebilir ve uluslararası geçerliliğe sahip diplomalarını alabilirler.

 

Master – Sertifika Programları

Globalleşen dünyamında universite mezunu olmak ne yazık ki artık yeterli gelmemektedir. Öğrenciler rakiplerinin arasından sıyrılmak ve fark yaratabilmek adına yurtdışı master programlarına yönelmektedirler. Öğrenciler eğitim aldıkları alanlarda uszmanlaşmak veya farklı bir alana yönelmek adına master programları ile daha akademik bir başarı elde etmek istemektedirler. LMK Consulting danışmanları yüzlerce program ve ülke arasında öğrenci için en uygun programı bulmakta ve öğrenciye danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 

Sertifka programları ise Master için yeterli zamanı olmayan teoriden ziyade pratik eğitime önem veren ve biran evvel iş dünyasında atılmak isteyen veya çalışırken farklı bir alanda uzmanlaşmak isteyenlerin tercih ettiği sertifika programları 3 aydan başlayıp 1- 2 yıllık programlar olabillmektedir. Bazı sertifika programlarında ise okullar CO-OP desteği sunarak öğrencilere bulundukları ülkede çalışma hakkı tanımaktadırlar. Lmk Consulting danışmanları en uygun programı bulmada ve işlemleri gerçekleştirmede öğrencilerine eksiksiz ve profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunarak kişiye özel danışmanlık hizmeti vermektedir.
 

https://www.lmkconsulting.org/ogrenci-yerlestirmeleri/ilk-ogretim-ve-lise-yerlestirmeleri