Sporcu, Akademik ve Sanatçı Öğrenci Bursları

Sporcu, Akademik ve Sanatçı Öğrenci Bursları

Kabul etmek gerekir ki ülkemizde sporcu yetiştirebilen, bu misyona sahip okul yok denecek kadar az. Bu yüzden de sporcular, onları üniversite kazanmaya zorlayan okullar ile profesyonel sporcu olmaya zorlayan kulüpler arasında kalıyor.

Sporcu öğrenciler, özellikle 7. sınıf ve sonrasında, okul, antrenman ve sosyal hayat dengesini kurmakta zorlanmaya başlıyor. Lise geçiş sınavları, antrenmanların saat-gün belirsizlikleri, beraberinde sporcu öğrencilerin peşinde hayatlarını feda eden ama yine de günleri yettiremeyen aileler ortaya çıkarıyor.

Özellikle spor branşındaki başarısı ile okul başarısının birleşmesi, pek çok sporcu öğrenci için bir hayaldir. Bu nedenle, yurtdışındaki spor ve okul hayatını entegre eden sistemler her sporcu öğrenci için ideal olan bir sistemdir. Hem spor hayatlarındaki başarılarının devamını sağlamak hem de iyi bir eğitim almak için pek çok sporcu öğrenci lise evresinden itibaren sporlarına uygun ülkelere yönelmeye başlar.

LMK Consulting olarak, hem lise hem üniversite seviyesinde doğru okul ve takımlarla öğrencilerin eşleşmesini sağlıyoruz. Sporcu öğrenciler özellikle üniversite evresinde, sportif başarıları ile orantılı burslar alabiliyorlar. Öğrencilerimizin atletik profilleri ve testleri Amerika’da ortaklaşa çalışmalar yürüttüğümüz, partnerimiz ESM tarafından yapılıyor ve üniversite koçlarına en uygun şartlarda sunuluyor.

Çoğu sporcumuz, hedefleri için Amerika Birleşik Devletleri’ni tercih ederken, Kanada ve İngiltere diğer en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor.

 

Sporcu Öğrencilerle Yaptığımız Çalışmalar

  • Öğrenci profillerinin çıkarılması ve eksiklerin tamamlanması
  • Atletik profillerinin ve testlerinin ESM tarafından hazırlanması ve yürütülmesi
  • ESM mülakatı ve sporcu profillerini de içeren videolarının hazırlanması
  • Doğru okul ve koçlar ile iletişim kurulması
  • Kabuller konusunda öğrencinin yönlendirilmesi ve üniversite bazlı sporcu burslarının değerlendirilmesi
     
https://www.lmkconsulting.org/ogrenci-yerlestirmeleri/ilk-ogretim-ve-lise-yerlestirmeleri
HEMEN KAYIT OLUN

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ İÇİN BURS FIRSATLARI

Size daha rahat ulaşabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.