Loading
 • Leadership
 • Motivation
 • Knowledge

EDU PLANNING

 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
Lütfen eğitim kariyerinizin dönemini seçin
edu-planning
hemenbasvur
HEMEN
BAŞVUR
 • EĞİTİM PLANLAMA
  EĞİTİM PLANLAMA

  Edu Planning 4-8. Sınıflar

  Küçük yaş gruplarında eğitim planlama çalışması, öğrencilerin küçüklükten itibaren yetenek ve ilgi alanlarına göre çizilen haritada ilerleyip eğitim açısından ulaşabileceği en iyi noktaya ulaşmalarını sağlar. Bu çalışma küçük yaşlarda başladığından, öğrencinin özgeçmişi ilgi alanı ve yeteneklerine göre desteklenerek, en iyi okullara hazır şekilde başvuru yılının geçmesi sağlanır. 

  Bu çalışmada öğrenci aşağıdaki konularla ilgili yönlendirilir:

  Spor-sanat ve sosyal sorumluluk aktiviteleri düzenlenir, öğrencinin özgeçmişinin zenginleştirilmesi sağlanır.
  Motivasyon, bilgi ve başarıyı arttırmak üzere öğrenci koçluğu yapılır.
  Öğrencinin liseyi yurtdışında veya Türkiye’de okuması tercihi yapılır, ilgi ve yeteneklerine en uygun okullar seçilir.
  Okul tercihlerine yönelik hazırlık yapılır. Gerekli sınavlara kayıt işlemleri gerçekleştirilir, eğer öğrencinin ihtiyacı varsa özel ders konusunda yönlendirme yapılır.

 • ISINDIRMA PROGRAMLARI
  ISINDIRMA PROGRAMLARI

  Öğrencinin ilk defa evden ayrılması, hem kendisi hem de ailesi için aşılması gereken önemli bir zorluk. Biz LMK Consulting olarak, bu zorlukları yumuşatmak ve hem öğrencinin hem de ailenin bu duruma daha rahat uyum sağlayabilmeleri için özel programlar sunuyoruz.

  Çünkü LMK Consulting olarak biliyoruz ki, öğrencinin istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çıktığımız bu eğitim yolculuğunda, öğrenciyi başarıya ulaştırmanın birinci şartı, onun mutluluğudur. Bu da ancak ve ancak öğrencinin yurtdışı deneyimine hazır olmasıyla gerçekleşebilir.

  Isındırma programlarımızla, öğrencilerin yurtdışındaki çeşitli eğitim kurumlarında, akademik, sportif veya sanatsal yaz ve kış programlarına katılmasını sağlıyoruz. Böylece öğrenciler de yurtdışı eğitimine hazır olup olmadıklarını anlayabiliyorlar. Bu programları herhangi bir yaşta düzenleyip, öğrenci hazır olana kadar da her sene tekrarlayabiliyoruz. Bu şekilde öğrenci yurtdışındaki deneyime ısınıyor ve ailesinden uzakta yeni yaşantısına hazır hale geliyor.

  1. Yurtdışı Yaz Okulları

  Gelişen iletişim ve ulaşım imkanları ile giderek küçülen dünyamızda bilgi en değerli hazine haline geliyor. Bu da yabancı dili bir alternatif olmaktan çıkarak zorunlu hale getiriyor. Ülkemiz okulları, bunun bilincinde olarak anaokulundan itibaren öğrencilerimize başta İngilizce olmak üzere farklı dillerde eğitim imkanı sunuyor. Öğrencilerimizin teoride almış oldukları bu eğitimi pratikte de pekiştirebilmeleri için yurtdışı yaz okullarının önemi artıyor. 6- 17 yaş arası öğrencilerin katılabileceği yurtdışı yaz okulu programlarımızla, öğrenciler dünyanın en iyi üniversite ve kolejlerinin bünyesinde eğitim alırken dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle birlikte olarak sınırları kaldırıyor. Ayrıca öğrenciler yurtdışı eğitim hayatını deneyimleyerek vizyonlarını geliştirip, böyle bir deneyime ne kadar hazır olduklarını keşfediyorlar.

  2. Dil Okulları

  Yurtdışında dil eğitimi alacak kişilere rehberlik eden üç kelime “keşfet, öğren, uygula”dır. Öğrenci, yurtdışı dil okullarıyla keşfederken heyecanlanır, öğrenirken aklında kalır ve uygularken tecrübe edinmiş olur.

  Bir dil, en iyi şekilde o dilin ana dil olduğu ülkede öğrenilir. Eğer dilin bir kültür olduğu bilinciyle yola çıkarsak, dilbilgisinin ötesine geçerek, o dili yaşamın içinde de kullanarak, deyimlerini öğrenerek, o dile gerçekten hakim olunabilir. Yurtdışı dil okullarında alınan eğitim sonrasında okul dışında yapılan aktiviteler, dili sokakta ve güncel hayatta da kullanmaya başlamayla yerine oturmuş olur. Böylece öğrenci yeni bir ülke kültürünü deneyimleyerek, uzun dönem yurtdışı eğitim programlarına ne kadar hazır olduğunu anlar.

  3. Kısa Dönem Programlar

  Öğrenciler, kendi akademik yılları içinde eğitim vermeye devam eden bir liseye, 1 ay veya 1 dönemliğine eğitim amacıyla gidebilir. Böylece, o ülkenin gerçek lise hayatını bütün yönleriyle deneyimleyebilirler. Kısa dönem programlar, eğitim hayatının tamamını yurtdışında geçirmek istemeyen ama bu tecrübeyi mutlaka yaşamak isteyen veya bu deneyime hazır olup olmadığını görmeyi amaçlayan öğrenciler için ideal programlardır. Öğrenciler, uzun süreli bağlılık gerektiren deneyimden ürkmeden bu programlarla da yurtdışına gidebilir ve fikre alışmaları için mükemmel bir fırsat yakalarlar.

 • YURTDIŞI LİSE HAZIRLIK PROGRAMI
  YURTDIŞI LİSE HAZIRLIK PROGRAMI

  Erken yaşta yurtdışında lise eğitimini almaya karar vermiş öğrencilerin, olabilecek en yüksek hedefe ulaşabilmeleri adına, eğitim hayatlarını birkaç sene önceden şekillendirmeye başlamaları gerekir. LMK Consulting olarak, bu aşamada öğrencilerin eğitim hayatlarını, okul içi ve dışındaki aktiviteleri planlayarak onların başvuru zamanında hedeflerine hazır olmalarını sağlarız. Bu hedefe hazır olmaları için öğrencilerin gerekli sınavlara katılması, gerekirse özel derslere yönlendirilmesi, okul dışı aktivitelerinin düzenlenmesi ve Türkiye’deki okullarında gerekli akademik yönlendirmenin yapılması gibi konularda yardımcı oluyoruz.

  Öğrenciler, yurtdışına alışmak için gerekli olabilecek çeşitli ısındırma programlarına gidebilir, mülakat ve sınav denemeleri yapar ve başvuru sürecine tamamen hazır hale gelirler. Bu şekilde, öğrenci, potansiyelinin en üst seviyesine gelerek, gidebileceği en iyi okullara kabul alma konusunda kendini hazırlar.

  Neden LMK Consulting?

  Süreci öğrenci ve veliyle birebir görüşmeler yaparak yönetiyoruz.

  Öğrencinin başvuru yılı öncesinde gerekli ders, yaz programı ve sosyal aktivitelerinin düzenlenerek öğrencinin başvuru yılında potansiyelinin en üst seviyesine gelmesini sağlıyoruz.

  Öğrencinin ilgi alanlarının, akademik eğilimlerinin, hedeflerinin ve potansiyelinin analizini yapıyoruz.

  Yurtdışında lise eğitimi için, doğru yıl, ülke veya ülkelerin belirlenmesine yardımcı oluyoruz.

  Öğrencinin, dil ve akademik sınavlara hazırlık seviyesini denemeler yaparak ölçümlüyoruz.

  Başvuru formları, kısa sorular ve öğrenciyi tanıtıcı kompozisyonların öğrenciyle beraber oluşturup ve kontrolünü yapıyoruz.

  Başvuru yapılacak okulların başvuru hesaplarını oluşturup ve eksikleri düzenli olarak takip ediyoruz.

  Öğretmen referansları, transkriptler ve bu belgelerin başvuru hesapları ile birleştirilmesini yönetiyoruz.

  Öğrencinin spor, sanat, akademik ve sosyal sorumluluk çerçevesindeki projelerini detaylandırılarak, görsel ya da yazılı olarak başvurularına ekliyoruz.

  Öğrencinin detaylı öz geçmişini hazırlayıp, başvuru formlarına ekliyoruz.

  Öğrencilerin sınav skorlarına, karakter özelliklerine, tercihlerine, akademik ve sosyal eğilimlerine uygun nihai okul listelerini hazırlıyoruz.

  Okul kabul müdürleri ile birebir olarak, öğrenci özelinde iletişim kuruyoruz. Öğrenciyi detaylı anlatan profille birlikte, danışmanın özel notlarını paylaşıyoruz. Öğrencinin etik çerçevede okula kabulü için çalışıyoruz.

  Okul mülakatları öncesinde, öğrencilerin yabancı danışmanlar ile birebir mülakat pratiği yapmalarını sağlıyoruz.

  Özel programlar, okul tanıtım organizasyonları, Ten Schools Admission Organization Resepsiyonu, Assist ve Davis bursları konularında öncelikli bilgilendirilme, tercih edilme, davet edilme imkanı sunuyoruz.

  Okulların Türkiye ziyaretlerinin organize ediyoruz. LMK Consulting öğrencilerinin öncelikli tanışma ve mülakat organizasyonu avantajlarını kullanmalarını sağlıyoruz.

  Okul ziyaretlerinin, en imkansız tarihlerde dahi sorunsuzca ayarlanması için çalışıyoruz.

  Okul kabul – red – bekleme listesi sürecini en doğru şekilde yönetip, doğru yönlendirmeler yapıyoruz.

  Oryantasyon programlarıyla, üniversite ve iş hayatında ilerlemekte olan ve aynı deneyimi yaşamış kişilerin hikayelerinden yola çıkarak, öğrencilere yol gösteriyoruz.

 • İLKÖĞRETİM YURTDIŞI OKUL DANIŞMANLIĞI
  İLKÖĞRETİM YURTDIŞI OKUL DANIŞMANLIĞI

  Çocuklarını, küçük yaştan itibaren yurt dışında okutma hedefi olan aileler için hazırladığımız bu program, öğrencilerimizin hedeflediği okula kabul almaları için onları her açıdan destekleyen bir danışmanlık hizmetidir. Bu program kapsamında, öğrenci danışmanlarımız tarafından her anlamıyla tanınır, istekleri ve yetenekleri doğrultusunda ona en uygun okullar belirlenerek bir yol haritası çizilir. 

  Türkiye’deki öğrenciler, herhangi bir yaşta yurtdışındaki okullara geçiş yapmak durumunda kalabilirler. Öğrencinin yaşça küçük olmasına rağmen böyle bir duruma hazır olması veya ailenin yurtdışına taşınması gibi zaruri durumlarda, öğrencilerin yurtdışındaki ilköğretim seviyesindeki okullara yönlendirilmesini sağlıyoruz.

  Türkiye’deki okullarında yapması gerekenler, ek çalışmalar (sosyal sorumluluk projeleri, sportif ve sanatsal aktiviteler, bilim projeleri vs.) ve girmesi gereken sınavları belirleyip, öğrenciyi akademik anlamda potansiyelinin en üst sınırına getirmeyi hedefliyoruz. Bu program kapsamında butik bir çalışma yaparak, öğrencinin yaz ve kış tatillerine kadar bütün eğitim hayatını organize ediyoruz..

  Zamanı geldiğinde öğrencilerin başvuru süreçleri baştan sona düzenliyor, başvuru takvimleri oluşturup, gereken evrakları toplanmasını sağlayıp ve sürecin eksiksiz tamamlanmasına yardımcı oluyoruz.

  Bütün bu süreçte danışmanlarımız, öğrencinin yanında, akışın sorunsuz gitmesini sağlamaya çalışır. Bu hizmet öğrenci ve veliyle görüşüldükten sonra birlikte çalışmaya karar verildiği an başlar ve öğrencinin okula kaydı tamamlanıp orada öğrenimine başlayana kadar devam eder. 

 • EDU PLANNING NEDİR?
  EDU PLANNING NEDİR?

  LMK Consulting Edu Planning

  Yurtdışı eğitimi öğrencilerin geleceğinde büyük farklar yaratacak çok önemli bir hamle. Bu yüzden eğitim planlaması yaparken, verilecek kararların öğrencinin geleceğini etkileyeceğini unutmamak gerek. Bu süreçte stres ve soru işaretleri hem ailenin hem de öğrencinin peşini bırakmaz. Özellikle ailenin çocuğu için en iyisini istemesi ve önünde pek çok seçenek olması stresi daha da artırır.

  Bu stresli durum ve soru işaretleriyle başa çıkmak için uzman danışman kadromuzla birlikte çalışabilirsiniz. Danışmanlarımız aile ve öğrencilerle birebir görüşerek onların kişisel istek ve ihtiyaçlarına uygun, eğitim hayatlarında seçebilecekleri en ideal okulları belirlerler. Ayrıca, öğrencinin istek, yetenek ve akademik başarısını artıracak seçenekler sunarlar. Öğrencinin hayatını organize edip, takibe alarak, doğru yönlendirmeyi hedef alan bu çalışma, öğrencinin akademik ve sosyal olarak en verimli ve donanımlı konuma gelmesini sağlar.

  Yurtdışı eğitimine karar verildiğinde, ayrıntılı yönlendirme yapılarak en doğru ülke-okul tercihinin yapılmasını sağlarlar. Tüm başvuru süreci eksiksiz olarak tamamlarlar. Öğrenci ve aileye, atılan her adımda destek verirler.

  Danışmanlık Adımlarımız:

  Aileyi tanıma, öğrenciyi onların gözünden görme, tercih ve hedeflerini belirleme ve bu hedefler için bir yol haritası çıkarma.
  Öğrenciyi tanıma, akademik başarıları, ilgi alanlarıyla ilgili bilgi edinme, kısa ve uzun vadeli hedeflerini anlama.
  Öğrenci ve aileyi mutlu edecek, hedeflerine ulaştıracak ve öğrencinin kabul edilebileceği okulları belirleme, bunlar üzerinde aile ve öğrenciyle ayrıntılı bir çalışma programı oluşturma.
  Öğrencinin eğitim hayatı ve okul dışı aktivitelerini, hedeflenen okula uygun bir şekilde yönlendirme.
  Öğrenciyi, gerekli olması durumunda, yurtdışına adaptasyon sağlamasına yardımcı olan ısındırma programlarına yönlendirme.
  Belirlenen okullara başvurular için gerekli çalışmaları başlatma.
  Gerekli sınavlarla ilgili adımları atmak, gerekiyorsa sınava hazırlık desteği sağlama.
  Okul başvuruları için gerekli evrakların toplanmasına destek olma.
  Essay yazım desteği sağlamak ve kontrollerini yapma.
  Aile tarafından talep edilmesi halinde belirlenen okullara gezi organize etme.
  Öğrenci adına okul başvuru ofisleriyle irtibata geçme, başvuruları yapma ve isteniyorsa mülakatlar için randevuları belirleme.
  Öğrenciyi okul mülakatlarına hazırlama.
  Gerekiyorsa ve şartları sağlıyorsa, finansal yardım ya da burs başvurularını yapma.
  Kabullerin gelmesini takiben, kayıt işlemleri için rehberlik etme.
  Vize başvurularında yardımcı olma.
  Öğrencinin yurtdışındaki eğitim sürecine destek olacak olan oryantasyon hizmetinin verilmesini sağlama.
  Program süresince destek olma.