College Counselling

Eğitimini Türkiye’de tamamlayarak, üniversiteye yurt dışında gitmeyi hedefleyen öğrencilerin, başvuru sürecinde Türkiye’deki sistemden farklı olarak yapması gereken pek çok şey vardır. Öncelikle öğrenciler istedikleri bölüme karar vermeli, bu bölüme uygun üniversiteleri araştırmalı ve bu üniversitelere kabul almak için gereken koşulları iyice öğrenmelidir.

Doğru okul listesi oluşturulduktan sonra bu okulların başvurusu için çeşitli evraklar

toplanmalı ve başvuru formları doldurulmalıdır. Her ne kadar basit bir işlem gibi gözükse de bu iş üst düzeyde dikkat isteyen teferruatlı bir iştir ve yurt dışındaki liselerde, bu süreci yönetmek için özel olarak üniversitede danışmanları bulunmaktadır. Türkiye’deki liselerde üniversite danışmanları başvuru sürecini yeterince detaylı bilmemektedir ve bu nedenle öğrenciler yol haritalarını çizmek için gerekli olan desteği alamamaktadır.

Alanında uzman danışmanlarımız istek ve yeteneklere uygun okul belirleme, girilmesi gereken sınavlar, sınav desteği ve başvuru sürecini yönetme gibi konularda uzmandır ve gerektiğinde öğrenciye her türlü yardımı verebilmektedir.

Bu hizmetimiz öğrenci ve/veya veli ile görüşüldükten sonra birlikte çalışmaya karar verildiği an başlar ve öğrencinin okula kaydı tamamlanana ve orada öğrenimine başlayana kadar devam eder.

**Daha fazla bilgi ve ücretsiz görüşme için lütfen randevu alınız.